Funktioner
Beskrivelse
Med den nye Quiet Please Camou Supercourt træningsjakke beviser vores tennisabe endnu engang, hvordan han passer på sine fans og tilhængere. Mens han allerede ligger på sin liggestol på stranden, efterlader han os sin supercool, varme Camou Supercourt træningsjakke, så vi i det mindste ikke fryser i kulden. Så ingen grund til at bekymre sig om at holde varmen, bare hop i den ultramoderne Quiet Please Supercourt-jakke i camouflage-look. Det varmeisolerende materiale med beskyttende hætte lader intet tilbage at ønske i køligere temperaturer. Måske ideen om at følge vores tennisglade abe til et varmere sted. I det mindste er vi på samme niveau som vores stilguru, når det gælder stil og temperatur
Med Quiet Please tager vi tennis ud på gaden uden at bekymre os om fordomme, den hvide sports etikette og forældede traditioner. Quiet Please er vild og afslappet og er der simpelthen for alle, ligesom vores frække tennisabe med de seje briller på næsen. Tennis er simpelthen fantastisk!
Det er lykkedes Quiet Please-brandet at udvikle en Global Recycle Standard-kollektion, der er fremstillet af 100 % genbrugspolyester, og som også kan genbruges og forarbejdes igen. Ekstremt let, åndbar og igen med den tennisglade abe. Den første cirkulære tenniskollektion ... Spil dit outfit, så længe du vil. Scan derefter det indbyggede digitale produktpas, og send dit outfit tilbage til os. Med RITTEC's revolTEX®-proces er vores produkter genanvendelige og danner grundlag for nye fantastiske produkter.
Lignende varer
Anmeldelser
Anbefalinger